Egyedi modern konyhabútorok - Miért jó együttműködni a gyártással?

A terveken jól nézett ki! Tényleg nem lehet így legyártani és felszerelni?

Írta: Karácsony Anikó

Mint konyhabútor stúdió, ahol nem csak modern konyhabútorokat tervezünk, de a lakás többi részébe is tervezünk beépített egyedi bútorokat – nagyon fontosnak tartjuk, hogy terveink megvalósíthatóak legyenek.

Időnként látunk olyan terveket, ami tényleg jól néz ki ( papíron) de amint belemegyünk a részletekbe kiderül, hogy az adott bútor a terveken szereplő formában és anyagokból nem valósítható meg. Jobb esetben a végeredmény nem az lesz, amit a tervező elképzelt. 

Ezek mellé az utóbbi évben bekúsztak az AI által generált, értelmezhetetlen konyhabútor, nappalibútor összeállítások, amikre néha ajánlatot kérnek tőlünk. Ezek a képek hemzsegnek a tervezési hibáktól, cserébe viszont jól néznek  ki a közösségi platformokon.

Vajon, hogy nyílik ki a sarokszekrény?
Mekkora lehet a hely a konyhasziget és a szekrény közt?
Vajon, hogy lehet kihúzni a fiókot radiátortól?

Egy részletes konyhabútor, vagy bármilyen más beépített bútor tervezése nem azt jelenti, hogy : „ csak húzz át néhány vonalat, az pár mozdulat”. 

Nem vonalakból tervezünk.

Nem is erről akartam írni, de ha már ideírtam, itt marad. 😊

Arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy a tervezési és anyagismeret után érdemes a gyártási, szerelési ismereteket is elsajátítani. Ennek legegyszerűbb módja, ha a tervegyeztetés az asztalosüzemben történik. 

Én nagyon szerettem lejárni az irodából az asztalosműhelybe. 

Sok olyan dolgot megtanultam a kollégáktól amikor figyeltem a gyártást, ami pluszt adott a meglévő tudásomhoz.
Az első időkben ott voltam a helyszíni szereléseknél, és megtanultam, hogy mire kell figyelni a felmérésnél, milyen gyakorlati tanácsaik vannak az asztalos kollégáknak amit, ha megfogadok, jól jár a megrendelő, a gyártás és a szerelés is gördülékeny lesz.

Ezeket a gyakorlati ismereteket az asztalosműhelyben, az előkészítő kollégáktól minden esetben értékeltem és hálás voltam a tanításért.

 

Mondják, hogy minden megvalósítható, csak akarni kell. Így is van! De elébe kell menni a problémáknak és ha valami nagyon-nagyon egyedi ötletet szeretnénk legyártani, akkor már a tervezéskor beszélünk a gyártásban a kollégákkal és az Ő javaslataik alapján visszük tovább a konyhabútor tervezést.

A réz, bronz és rózsaarany árnyalatok kiegészítőként jelennek meg, például asztallábakon, fogantyúkon vagy lámpatesteken, remekül kombinálva márvánnyal, fával vagy üveggel. készülhetnek.

Akril konyhabútor

Az üzemben tanultam meg például, hogy az akril frontoknál is mennyire kell figyelni a szálirányra.

Hiába adja ki a tábla beforgatva a frontok méretét, ha nem a jelzett szálirányban szabják a frontot, akkor az az egy darab front a helyszínen más színű lesz, mert máshogy esik rá a fény. 

Ezért bízzuk az árajánlat kiszámolását is az gyártásra. Ismerik a kiválasztott anyag összes tulajdonságát, a táblaméreteket, használják a táblakiosztót így az előbbi hibába nem esünk bele, illetve biztos lesz az anyagszükséglet is. 

Nem történhet olyan, hogy pont egy ajtófrontnyi anyag hiányzik.

Hiába van sok-sok éves tapasztalat a hátunk mögött, az újdonságokat keresni és tanulni kell. A tanulás jó dolog, a tudás előnyünkre válik.

Egyedi konyhabútoroknappalibútorok, beépített gardróbok tervezésével, gyártásával kapcsolatban keress bátran bennünket.

Konyhabútor és egyedi bútortervezés, gyártás és kivitelezés: Admiral Studio  

Cím: 1013 Budapest, Attila út 37.   
Telefon: 06 1 270 9051
Email: kapcsolat@admiralstudio.hu

Bemutatótermünk a  
Blanco mosogatók/csapok/szemetesek és  
Elica páraelszívók 
egyik legjobb bemutatóterme.

Weboldalaink: 
https://admiralstudio.hu/tervezes/  https://blancomania.hu/